ZMIENIAJĄC SIEBIE - ZMIENIASZ SWOJE ŻYCIE

Świat taki, jaki stworzyliśmy, jest procesem naszego myślenia. Nie można go zmienić bez zmiany naszego myślenia.

Albert EinsteinPrekursor fizyki kwantowej

Wróćmy na chwilę do „WIEDZY O NAS SAMYCH”. Pamiętasz, z czego się składasz? Przypomnę: z pierwiastków, które warunkują, że Jesteś. Te pierwiastki budują:

 • 30 kg mięśni
 • 7 kilogramów szkieletu (bez szpiku kostnego)
 • 6,1 kilograma skóry i tkanki podskórnej
 • 5,4 kilograma krwi
 • 2,0 kilograma układu trawiennego
 • 1,7 kilograma wątroby
 • 2,1 kilograma czerwonego szpiku kostnego
 • 1,3 kg mózgu
 • 1,0 kg płuc
 • 0,3 kilograma serca
 • 0,3 kg kilograma nerek
 • 0,18 kilograma śledziony
 • 6,1 kilograma skóry i tkanki podskórnej
 • 0.02 kilograma tarczycy
 • itd.

Jednak również ludzkie ciało składa się , jak każdy obiekt materialny w ponad

99.9 % z tzw. „pustej przestrzeni” inaczej pola informacyjnego, zwanego też polem kwantowym.

Fizyka kwantowa uczy nas, że świat z absolutnego punktu widzenia nie jest taki, jakim go postrzegamy. Wszystko, co istnieje jest według niej POLEM WIBRACJI, pewnego rodzaju „zupą kwantową” – i z tego punktu widzenia nie istnieją kolory, czy tony – lecz CZĘSTOTLIWOŚCI WIBRACJI, KTÓRE SĄ PRZEKSZTAŁCANE W KOLORY I TONY – i postrzegane przez nasze systemy zmysłów.

Dla przykładu:

Oczy nie są przedmiotem postrzegania. Oczy są tylko organami, które przyjmują wibrację światła – fotonów (foton to jedna z cząsteczek promieniowania elektromagnetycznego, która powstaje w słońcu; fotony zostają wytwarzane wskutek zderzania ze sobą dwóch pierwiastków wodoru i helu). Nasze organy takie jak np. oko czy skóra wyłapuje fotony, które wpadając do „Nas” niosą potencjał energii kwantowej, stymulują procesy życiowe naszego organizmu. Innymi słowy dają NAM PRĄD DO ŻYCIA. Jak bateria fotowoltaiczna, wyłapująca fotony, zamienia tę energię w prąd, w gniazdku elektrycznym, dzięki której, możesz np. ugotować pyszną, odżywczą zupę.

Fizyka kwantowa, z punktu widzenia aktualnych odkryć, określa już wprost, że

 nie ma żadnej stabilnej rzeczywistości – wszystko stale wibruje i podlega procesowi nieustannej zmiany.

My, ludzie na ogół praktykujemy postrzeganie świata w oparciu o pięć głównych zmysłów: dotyk, wzrok, słuch, węch, smak i przez to możemy dostrzec tylko cząstkę tych wibracji

Inne postrzeganie świata mają zwierzęta czy rośliny.

Dla przykładu:

Skorupiaki widzą o 10 razy więcej kolorów niż Ty. Insekty nie widzą barwy czerwonej. Dla pszczół nie istnieją czerwone kwiaty – dla nich są po prostu czarne.

Jako człowiek słyszysz tylko fale dźwiękowe w zakresie 16 i 1800 Hz, a nietoperz wysyła fale dźwiękowe i odbiera z poziomu 9000 – 200 000 Hz. Kiedy słonie się komunikują, Ty nie słyszysz nic ale one uderzając trąbą o podłoże, wytwarzają niezwykle głębokie infradźwięki o częstotliwości poniżej 16 Hz, a odbiór tych fal nie zachodzi poprzez uszy(!), tylko przez odpowiednie receptory na nogach i trąbie słonia.

Psy potrafią za pomocą węchu nie tylko znaleźć trop czy narkotyki. Potrafią również wywęszyć komórki rakowe w urynie czy w oddechu. Krowy i zwierzyna płowa celem orientacji w przestrzeni, mają zmysł magnetyczny, a węże dusiciele mają rozwinięty zmysł termorecepcji (wyłapywania fal podczerwonych, promieniowania podczerwonego in.), celem zlokalizowania np.swojej ofiary. Kleszcz, o którym tak głośno, nie spada na ciebie nagle bo mu się podobasz… on posiada umiejętność wyczuwania kwasu mlekowego. Kiedy się spocisz – on już to czuje i bęc.

Świat roślin komunikuje się ze sobą poprzez wysyłanie komunikatów chemicznych poprzez system korzeniowy oraz specjalne feromony, o czym możesz przeczytać między innymi w książce: „Sekretne życie drzew” autorstwa Wohlleben’a Peter’a.

Fizyka kwantowa wprowadza nas w świat energii. Wszystko zatem jest energią, a znasz ze szkoły – że energia nigdy nie ginie, może zmienić tylko formę.

Tym samym Ty też jesteś energią. Twoje myśli, uczucia, emocje, pragnienia, wątpliwości, twoja komunikacja z innymi i ich feedback (reakcja zwrotna) do ciebie, twoje pożywienie, twoje środowisko to też energia.

Energia to też pole elektryczne i magnetyczne. Fizyka kwantowa uważa, że wszystko jest wielkim oceanem energii, który wibruje z określoną częstotliwością, a każdy człowiek doświadcza jej w różny sposób, zależny od swoich wyborów i przekonań. Myśli i emocje każdego z nas, są generatorem energii i ich jakość (wibracje), decydują o tym co przyciągasz do swego życia – czyt. doświadczeń. Tym samym od jakości myśli i emocji zależy jakość tego, czego doświadczasz… W odniesieniu do funkcjonowania twojego organizmu – ciebie – twoje komórki tak wibrują (czyt. WCHŁANIAJĄ ENERGIĘ LUB JĄ BLOKUJĄ), na tyle ile sam na to sobie pozwalasz w oparciu jak funkcjonujesz i jakie masz zdanie o sobie samym.

Ciekawe badania odnośnie wibracji naszego organizmu, jego reakcji, w zależności od tego co myślimy o sobie i jakie mamy przekonania, emocje, przeprowadził D.Hawkins w 1975 r w oparciu o testy kinezjologiczne (reakcje ciała na psychologiczne czynniki), spójrz jakie to są częstotliwości:

150

Złość
Smutek
Strach

350

Akceptacja

500

Miłość

540

Radość, szczęście

600

Pokój, empatia

Na podstawie tego badania, postawione zostały wnioski:

Jeśli twoja energia opiera się na niskich częstotliwościach, będziesz rezonował z niskimi energiami i tym samym dobrze się czuł w ich otoczeniu (kwestia wyboru i postawienia sobie celu w życiu). W przypadku wyższych energii, będziesz czuł niepokój i zagrożenie do czasu kiedy nie „wskoczysz” na ścieżkę odkrycia, że wyższe energie wnoszą u ciebie spokój i podnoszą jakość życia.

Przepływ energii (wyższych czy niższych), odbija się na twoim ciele, chociażby w napięciu w mięśni, nie wspominając o innych tkankach i narządach. Jeśli podniesiesz swój rezonans drgań, automatycznie twoje wibracje będą wyższe i poprawisz wydajność swojego organizmu. Wniosek: jeśli przebywasz w niskich wibracjach to twoje komórki, tkanki, narządy, całe układy mają zakłócony metabolizm w wspieraniu zdrowia. Tym samym będą stymulowane w kierunku destrukcji, czy samej śmierci komórki.

Jakże zasadne zatem staje się zdanie

Kluczem do szczęścia i zdrowia JESTEŚ TY SAM – tylko musisz sobie na to pozwolić.

Na inne postrzeganie siebie jako siebie w świecie.